Étkezési kedvezmény

Kedves Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Gyermekvédelmi törvény kibővítette az ingyenes óvoda és bölcsődei étkezésre jogosultak körét 2015. szeptember 1. napi hatállyal, az alábbiak szerint.

Ingyenes étkezésre jogosult a bölcsődei ellátásban vagy óvodai nevelésben részesülő gyermek után, ha

1) rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül,

2) tartósan beteg vagy fogyatékos, vagy olyan családban él, amelyben tartósan beteg vagy fogyatékos gyermeket nevelnek,

3) olyan családban él, amelyben három vagy több gyermeket nevelnek,

4)olyan családban él, amelyben a szülő nyilatkozata alapján az egy főre jutó havi jövedelem összege nem haladja meg a kötelező legkisebb munkabérszemélyi jövedelemadóval, munkavállalói, egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékkal csökkentett, azaz nettó összegének 130%-át,

(2024. évben nettó 230.649 Ft-ot)

5) nevelésbe vették.

Kérjük a kedves Szülőket, hogy minden szülő tegye meg nyilatkozatát az óvodatitkárnál minden év szeptember 10-ig, hogy biztosítani tudjuk az érintett gyermekek ingyenes étkezését  szeptember 1. naptól. Kérjük, hogy a kedvezményre jogosító határozatokat(gyermekvédelmi kedvezmény, tartós beteg, fogyatékkal élő, nevelésbe vétel) szíveskedjenek magukkal hozni .

Szülői nyilatkozathoz az intézmény biztosítja a nyomtatványt- átvehető az óvodatitkárságon - a szülők részére, ehhez jövedelemigazolást nem kérünk.

A fentiek alapján olyan családban él, amelyben három vagy több gyereket nevelnek, elegendő a szülői nyilatkozat kitöltése és benyújtása.

Felhívom figyelmüket, hogy ha a gyermekétkeztetést betegség vagy más ok miatt a gyermek nem veszi igénybe, a szülő/más törvényes képviselő/gondviselő köteles bejelenteni az óvodapedagógusoknak, vagy az óvodatitkárságon.

A nyilatkozat letölthető formátumban! Klikk ide!