Zöld óvoda cím

A környező világ iránti érdeklődésünk velünk születik. Születésünk pillanatától egy bonyolult és elkápráztató világ felfedezői vagyunk.                        (Gerald Durell)

A Tokaji Óvoda 3 alkalommal nyerte el a „Zöld Óvoda” címet, a környezeti nevelés érdekében kifejtett eredményes pedagógiai munkáért. 2019 decemberétől sikeres pályázat eredményeként büszkén viseljük az „ÖRÖKÖS ZÖLD ÓVODA” címet.

A környezettudatos nevelés az óvodánkban alapozó jellegű, így meghatározó szerepe van a felnőtté cseperedő gyermek környezetkultúrájának kialakításában.

Célunk a környezettudatos, környezetbarát életvitel, a tudatformálás, és a gyermekek környezethez fűződő pozitív érzelmi viszonyának kialakítása.

Kiemelt feladatunknak tekintjük a természetvédelmet, a természet szeretetére és megóvására, a környezettudatos magatartásra, a felelős környezetvédelemre és az újrahasznosításra, az egészséges életmódra nevelést.

Nagy hangsúlyt fektetünk a fenntarthatóságra a nevelőmunkánk során. Az óvodapedagógusok, a dolgozók példamutató magatartása, szemléletbeli meggyőződése elősegíti a Zöld Óvoda kritériumai szerinti működést, a nevelőmunka megvalósulását. Az óvodánkban működő „Együtt az élő környezetért” szakmai munkaközösség céljai, feladatai, tevékenységei, programjai összefogja és gazdagítja az óvoda környezeti neveléssel kapcsolatos tartalmakat. Az intézmény 2016-tól a Magyar Madártani Egyesület tagja és a „Madárbarát Óvoda” címet is büszkén viseli.

Zöld jeles napok:Takarítási világnap, Állatok világnapja, Víz napja,

Föld napja, Madarak és fák napja. Környezetvédelmi Világnap Egészségnap-termésnap, gyümölcsnap

Törekszünk arra, hogy az óvodás gyermek életkori sajátosságainak megfelelően minél többet tapasztaljon, tevékenykedjen az óvodán kívül is.