Boldog Óvoda

„A Boldogságórák célja nem az, hogy problémamentes életmodellt állítson a fiatalok elé, hanem, hogy vezérfonalat adjon az iskolásoknak, hogy könnyebben nézzenek szembe a kihívásokkal, képesek legyenek megbirkózni a problémákkal, valamint a testi-lelki egészségmegtartás tényezőinek tanulmányozására adjon lehetőséget.”                                                                                       (Boldogságprogram)

Óvodánk 2020 szeptemberétől „Boldog Óvoda” címet nyert.

Nevelőtestületünk azért csatlakozott a programhoz, mert:

Ø  a program nagyszerű lehetőséget biztosít új ötletek, módszertani támogatás biztosítására,

Ø  a pozitív megerősítés nagy hatással van a gyermekek önismeretének fejlődésére, társas kapcsolataira, azok elmélyítésére, valamint az egészséges lelki fejlődésük biztosítására,

Ø  a gyermekek iránymutatást kaphatnak annak megsegítésére, hogy a mindennapokban, élethelyzetekben könnyebben boldoguljanak,

Ø  a program jótékonyan hat a csoport-szellem alakulására, erősítésére.

A Boldogságórák célja: a pozitív pszichológia kutatásainak eredményeire építve és annak módszereit alkalmazva a gyermekek csoportosan és egyénileg ismerjék meg a boldogság fő összetevőit. Mindeközben olyan gyakorlatok elvégzésére inspiráljuk őket, amelyek hozzájárulnak a gyerekek boldogságszintjének növekedéséhez. A pozitív érzelmi állapotok elérését, fenntartását és fokozását lehetővé tevő technikák és módszerek tanításával, az intellektuális és szociális fejlődés előmozdítását és a mentális egészség fejlesztését segíti a program.

A Boldogságóra Program 10 egymásra épülő témából áll, s ezek fokozatosan tárják a csoport, gyermekek elé a boldogság sokféle lehetőségeit, területeit, az arra való törekvés feltételeit.

Témakörök:

Ø  A hála gyakorlása

Ø  Az optimizmus gyakorlása

Ø  Társas kapcsolatok ápolása

Ø  Jó cselekedetek gyakorlása

Ø  Elköteleződés egy cél mellett

Ø  Megküzdési stratégiák

Ø  Apró örömök élvezete

Ø  A megbocsátás gyakorlása

Ø  Testmozgás

Ø  Fenntartható boldogság

A programot a Boldogság Intézet által biztosított szakmai segédanyagok felhasználásával valósítjuk meg.

2020/2021-es nevelési évben a Pipacs és a Napraforgó csoportban havi egy alkalommal tartanak Boldogságórát a programba bekapcsolódó óvodapedagógusok.

2021/2022-es nevelési évben a Harangvirág- Napraforgó- és a Margaréta csoportban tartanak havi egy alkalommal Boldogságórát a programba bekapcsolódó óvodapedagógusok.

Csordás Sándorné

óvodavezető